Odjazdy z miast: Toruń, Włocławek, Bydgoszcz, Poznań, Gorzów Wielkopolski i okolic. Tel 602 276 435

Top 10 atrakcji turystycznych w Niemczech

Co słychać u naszych sąsiadów

Choć Niemcy są naszym sąsiadem, a dostanie się do nich jest rzeczą banalnie prostą, wiele z nas nie wie, jakie atrakcje turystyczne czekają tam na podróżników. A jest ich sporo i są naprawdę warte zobaczenia. Pozostaje więc wsiąść na przykład w któryś z busów do Niemiec lub urządzić sobie wycieczkę samochodową i sprawdzić, co oferuje nam ten piękny kraj. Poniżej przedstawiamy kilka miejsc, które cieszy się szczególną popularnością.

ce443a8e71db1e9f9640de42a0be46ff

Wyspa Muzeów w Berlinie

To jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych i to nie tylko w Europie, ale również na całym świecie. Kompleks położony jest na wyspie na rzecze Szprewie i połączony jest z miastem za pomocą mostu.

Jezioro Bodeńskie i wyspa Mainau

Położone u podnóża Alp Jezioro Bodeńskie zlokalizowane jest na granicy Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Wyspę Mainau można znaleźć w jego północno-zachodniej części. Słynie z pięknych egzotycznych ogrodów.

Zamek Heidelberg

Gotycko-renesansowy zamek zachwycił już nie jednego turystę. To symbol niemieckiego romantyzmu. Heidelberg to jedno z najpiękniejszych niemieckich miast, a jego historia sięga II w. p.n.e. i związana jest z Celtami.

Schwarzwald

faad53134fc69d83047314370483dad8

Niezwykle klimatyczny masyw górski w południowo-zachodnich Niemczech. Jest kolebką różnego rodzaju mitów, legend i folkloru. Na jego terenie zlokalizowane są rozliczne miejscowości uzdrowiskowe, np. znane Baden-Baden.

Skała Lorelei

Odnaleźć można ją wśród meandrów renu. Jest to miejsce mocno związane z kulturą Niemiec, ponieważ pojawia się często w niemieckiej twórczości. A to dlatego, że z miejscem tym wiąże się mnóstwo legend, m.in. o skarbie Nibelungów.

Mur Berliński

Jest miejsce kultowe samo w sobie głównie przez wzgląd na jego historię. Na jednym z jego odcinków powstała East Side Gallery, przedstawiająca obrazy związane z wydarzeniami politycznymi mających miejsce w latach zakończenia zimnej wojny.

Brama Brandenburska

Ta Brama Pokoju liczy sobie 26 m wysokości, a za wzór do jej stworzenia posłużyły propyleje akropolu ateńskiego. Jej obraz widnieje na rewersach eurocentów i jest jednym z najbardziej znanych symboli Berlina.

Katedra w Kolonii

ad4d2feb1b67f228efd40dd6bceb9aa1

To największy kościół w Niemczech. Katedra była budowana przez ponad 600 lat i jest charakterystycznym elementem krajobrazu Kolonii. Przez wiele lat była najwyższym budynkiem na ziemi.

Zamek Neuschwanstein

Zlokalizowany wśród szczytów bawarskich Alp zamek to jedna z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Niemiec. Uważany jest za jeden z najpiękniejszych na świecie. Wzniesiony został z rozkazu Ludwika II i pojawia się niemalże w każdym folderze i katalogu biur podróży.

array(4) { [0]=> array(2) { [0]=> string(22) "http://busy-express.pl" [1]=> string(15) "Strona główna" } [1]=> array(2) { [0]=> string(28) "http://busy-express.pl/blog/" [1]=> string(75) "Blog – busy do Niemiec, Holandii, Polski – przydatne infromacje" } [2]=> array(2) { [0]=> string(46) "http://busy-express.pl/category/bez-kategorii/" [1]=> string(13) "Bez kategorii" } [3]=> array(2) { [0]=> string(65) "http://busy-express.pl/top-10-atrakcji-turystycznych-w-niemczech/" [1]=> string(41) "Top 10 atrakcji turystycznych w Niemczech" } }